Meny
Stugknuten
StartHyra stugaMina favoriterMina meddelandenMina bokningarHyr ut din stuga
#25571 - På Stugknuten.com sen 2019-05-06
 3 bäddar
 48
 8000 - 12000 kr/vecka

Stuga i Lerkil med nära till bad

Det här boendet har Stugknutens S-märkning

Stugknutens S-märkning innebär att din hyresvärd har valt att ge dig en så trygg affär som möjligt. Det här boendet betalas med kort i samband med bokning men hyran betalas inte ut till din hyresvärd förrän du har checkat ut. Denna trygghet gäller endast om bokning och betalning sker via Stugknutens system. Stugknuten tar varken boknings- eller serviceavgifter från dig som gäst.  
Läs mer här

Hyr en riktigt mysigt stuga med havsutsikt och mycket nära till bad så får ni njuta av västkustens allra bästa i sommar. Här finns fantastiskt fina promenader i orörd natur och västkustens fina klippor och havsmiljö direkt utanför dörren.

Stugan är från tidigt 60-tal och har en planlösning som är tidstypisk. I vardagsrummet finns soffa, TV och matplats. Välutrustat sommarstugekök med micro, diskmaskin, kaffebryggare etc. Ett sovrum med 140 cm dubbelsäng. En soffa som går att sova i. Toalett med handfat i huset, dusch med varmvatten utomhus. Det är en oslagbar upplevelse att duscha med utsikt över natur och hav.

Stensatt uteplats med en bra kolgrill och utemöbel med parasoll. Från huset når man orörda havsbad via klipporna på ett par minuter eller också går man till badstegen vid bryggan. Lerkils badplats med barnvänlig sandstrand ligger på ca 5 minuters promenad och Lerkilsbarens restaurang ca 7 minuter bort.

Rökfritt.

Ni städar och tar med er egna lakan och handdukar.

Uthyres främst hela veckor med bytesdag på lördagar eller Söndagar.

Hör gärna av er per mejl med eventuella frågor.
Stugknuten
Säsonger och prisnivåer

Pris per vecka från 8000 kr

Pris per vecka till 12000 kr

Stugknuten
Bekvämligheter
Boende
  •  Grillmöjligheter
  •  Mobiltelefontäckning
  •  Rökning inomhus förbjuden
  •  Separata sovrum
  •  Tv
  •  Utemöbler
 Köksutrustning
  •  Kylskåp
  •  Matlagningsmöjligheter
  •  Mikrovågsugn
 Faciliteter
  •  WC
 Finns i närheten
  •  Badplats (utomhus)
  •  Fiske
Övrig information

Våra råd till hyresgästen

Stugknuten
Stugknuten

Om du vill boka eller har några frågor

Stugor att hyra

Önskas hyra

Om Stugknuten

Övriga språk

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com