This accommodation is covered with S-certification for enhanced security
Stugknuten S-certification means that your landlord has chosen to provide you with as secure a transaction as possible. This accommodation must be paid for when you make your booking, but the rent is not actually paid out to your landlord until you have checked out. This extra security only applies if your booking and payment is made via Stugknuten.
Read more here
Liten mysig stuga med allt man behöver för en veckas semester i natursköna Bergslagen.
Mitt i Bergslagen kan ni koppla av i ett bekvämt hus med utsikt ned mot vattnet. Huset ligger på en plan tomt med stora gräsytor runt om.
Bergslagens natur med sina stora skogar och många fiskrika sjöar och vattendrag inbjuder till en mångfald av aktiviteter för den som önskar. Allt från vandringar på någon av de många lederna som finns i Bergslagen till bäversafari.
Boendet
Här i lugna Västanhed mitt i Bergslagen kan ni koppla av i ett bekvämt hus med utsikt ned mot vattnet. Huset ligger på en plan tomt med stora gräsytor runt om.
Du välkomnas in i en hall med plats för ytterkläder och skor. Två sovrum varav det ena har en dubbelsäng och det andra sovrummet en våningssäng med bredare underslaf.Ett allrum med soffa och en kamin som höjer mysfaktorn. Matplatsen har ett härligt ljusinsläpp och utgång till terrassen. Här ute har du både mysig loungegrupp och en matgrupp och kan njuta av den härliga utsikten ned mot vattnet, här finns även en kolgrill.
Ett kanot ingår i hyran, den ligger på en vagn vid huset och dras enkelt ned till sjön.
Bergslagens natur med sina stora skogar och många fiskrika sjöar och vattendrag inbjuder till en mångfald av aktiviteter för den som önskar. Allt från vandringar på någon av de många lederna som finns i Bergslagen till bäversafari.