Meny
Stugknuten
StartFinn hytterMine favoritterMine meldingerMine bestillingerReklamere
#40493 - på Stugknut.com siden 2025-07-02
 5 senger
 61
 6900 - 8200 SEK/uke

Modern stuga i Djupvik

Dette boalternativet har Stugknutens S-merking

Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.  
Les mer her.

Fräsch stuga att hyra i populära Djupvik. Promenadavstånd till det dagliga doppet i den fina viken med badbrygga, simskola, yoga och restaurangen Elise. Huset (52 m2) och gäststugan (9m2) har genomgått en omfattande renovering och blivit en trivsam plats för såväl sommar som vinterboende. Huset ligger insynsskyddat omgärdat av alvarsmark, hagar och träd. Till huset hör 3,6 ha mark. Här är du ett med naturen. Vägen utanför har lite trafik eftersom det inte är den vägen som är skyltad till Djupvik.
Köket är fullt utrustat med porslin, kastruller, redskap och köksmaskiner. Det finns kyl/frys, micro, diskmaskin, tvättmaskin och torkvinda utomhus. Altaner mot söder och väster med möbler och grill. Gäststuga med eget badrum.
Kommunalt VA, bredband, TV med chromecast, laddbox (gratis), golvvärme/AC, digitalt dörrlås. Ni får koden på morgonen innan ni ankommer.
Djupvik är en populär sommarby med en välbesökt strand av klappersten och sjöbodar i Öländsk kalksten. En bit ut i vattnet är det sand. Längs havet löper en smal väg, både norrut och söderut. Perfekt för att cykla eller vandra. Längs havet finner ni sköna hällar för sol och bad. 7 km norrut ligger Sandvik med bl a en fin sandstrand, ICA-butik, gästhamn, serveringar och fiskbutik. Om ni kör söderut kommer ni till Bruddesta fiskeby och Äleklinta by. Det finns 2 begagnade cyklar i stugan (en herr, en dam). Ni hyr bättre cyklar strax utanför Sandvik. Närhet till golf, minigolf, gocart mm. Bra bageri och pizzeria i Södvik.

5 sovplatser:
Sovrum 1: dubbelsäng 160 cm bred
Sovrum 2: våningssäng, båda två är 80 cm breda
Gäststugan: 120 cm bred säng

Ta med lakan och handdukar. Städa efter er. Städutrustning finns. Vi synar städningen efter varje gäst.

Vår hund vistas i huset ibland men vi tar inte emot gäster med hund. Du måste ha fyllt 25 år för att få hyra stugan.
Uthyres 6 nätter: Tillträde måndag 15:00, avresa söndag 20:00. Det går givetvis bra att boka flera veckor.

V 32-34, 6 nätter: 8200:-
V 35-39, 6 nätter: 6900:-

Varmt välkommen!
Stugknuten
Sesong og prisnivå

Pris per uke fra 6900 SEK

Pris per uke til 8200 SEK

Uthyres 6 nätter: Tillträde måndag 15:00, avresa söndag 20:00. Det går givetvis bra att boka flera veckor

V 32-34, 6 nätter: 8200:-
V 35-39, 6 nätter: 6900:-
Stugknuten
Fasiliteter
Informasjon
  •  Bredbånd
  •  Grillutstyr – Kolgrill och grillverktyg
  •  Hunder ikke tillatt
  •  Ingen røyking innendørs
  •  Ladestasjon for elbil – Easee, kontaktyp 2
  •  Separerte soverom
  •  TV – Chromecast
  •  Utendørsmøbler – matbord med 6 stolar samt två solstolar
  •  Uteplass (terrasse osv) – Söder- och västerläge
 Kjøkkenutstyr
  •  Fryser
  •  Kjøleskap
  •  Kokemuligheter – Välutrustat kök
  •  Mikrobølgeovn
  •  Oppvaskmaskin
 Baderomsfasiliteter
  •  Dusj
  •  Toalett
  •  Vaskemaskin
 Tilgjengelig i nærheten
  •  Sykkelleie – Det finns 2 äldre cyklar att låna
  •  Turstier
  •  Utendørs svømmefasiliteter (strand) – Ca 1100 meter till Djupviks badplats
Tilleggsinformasjon

Råd til leietakere når de bestiller

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker å bestille, eller har noen spørsmål

Hytter til leie

Hytter ønskes

Om Stugknuten

Andre språk

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com