Menu
Stugknuten
StartVind huisjesMijn favorietenMijn berichtenMijn boekingenAdverteren
#41145 - op Stugknuten.com sinds 2025-10-29
 6 + 2 bedden
 160
 8000 - 12000 SEK/week

Spacious villa med bastu och julstämning vid sjön

Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering

De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.  
Meer informatie vindt u hier

Vakna upp till julstämning nära vattnet i en rymlig villa med bastu – perfekt för familj och vänner.

Fira jul och nyår i vårt ljusa familjehem i Enhagen-Ekbacken.

Välkommen till vårt charmiga 1,5-våningshus, perfekt för familjen som vill fira högtiden tillsammans. Huset är 160 kvm och har fem sovrum, vilket ger plats åt sju personer i sängar och ytterligare två på våra stora soffor. Här finns gott om rum för mys, lek och högtidsfirande.

Två badrum gör morgon- och kvällsrutiner smidiga. På övervåningen finns ett badkar med dusch, och på bottenvåningen finns duschkabin och ett litet barns badkar. Efter en dag ute i vinterkylan kan ni koppla av i bastun eller samlas kring TV:n och internet för filmkväll eller spelstund.

Köket är stort och ljust och ligger i öppen planlösning med vardagsrum och matplats. Om köks- och matbordet skjuts ihop finns plats för upp till 12 personer – perfekt för julmiddag eller nyårsfest. Fullt utrustat med induktionshäll, varmluftsugn, diskmaskin och kyl/frys. Balkongen och ett sovrum erbjuder sjöglimt, och den stora trädgården ger plats för lek, snöbollskrig eller promenader i vinterskrud. För barn finns både lekstuga och katvind, och uppe finns ett extra alrum som samlingsplats för spel och mys.

Parkeringsplats för 4 bilar.
Stugknuten
Seizoenen en prijzen

Prijs per nacht vanaf 2000 SEK

Prijs per nacht naar 3000 SEK

Prijs per week vanaf 8000 SEK

Prijs per week naar 12000 SEK

Week 51 (14th to the 20th of December 2025)
Price: 8 000 kr.

Week 52 (21st to the 28th of December 2025)
Price: 12 000 kr.

Week 1 (28th December 2025 to the 3rd of January 2026)
Price: 10 000 kr.

Week 2 (3rd of January 2026 to 10th Jan 2026)
Price: 8 000 kr.

Check in/out day is Sunday at 2pm
Stugknuten
Faciliteiten
Informatie
  •  Aparte slaapkamers
  •  Barbecue – Weber kolgrill
  •  Broadband
  •  Hond niet toegestaan
  •  Laadstation voor elektrische auto – Eluttag, 230 V
  •  Mobiele dekking
  •  Tv
 Keukenspullen
  •  Diepvries
  •  Koelkast
  •  Kookgelegenheid – Villan har ett fullt utrustat kök med spis, ugn, kyl/frys, diskho och diskmaskin.”
  •  Vaatwasser
 Badkamerinrichting
  •  Douche
  •  Droogkast
  •  Sauna
  •  WC – Badrum uppe med dusch i badkar, badrum nere med duschkabin samt barnbadkar."
  •  Wasmachine
 Beschikbaar in de buurt
  •  Duiken – Möjlighet till bad och enklare dykning i sjön i närheten.
  •  Golf – Golfbanor finns i närheten, öppna under sommarhalvåret
  •  Langlaufen – Längdskidspår finns i närheten i Barkarö.
  •  Natuurbad
  •  Overdekt zwembad – Inomhusbad finns i moderna Lögarängsbadet och Kokpunkten i stan.
  •  Speelplaats – 500 m walk
  •  Wandelmogelijkheden – Vandringsleder finns längs vattnet på vägen mot Johannisberg och First Camping
Overige informatie

Advies voor huurders bij het reserveren

Stugknuten
Stugknuten

Als u wilt reserveren of vragen heeft

Huisjes te huur

Huisjes gezocht

Over Stugknuten

Andere talen

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Contact

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com