Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering
De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.
Meer informatie vindt u hier
Lämna bilen och checka in för en fjällsemester med nära till allt.
Huset heter Släntbjörnen och ligger mitt i byn, ca 300 meter från hotellet.
Under årets ljusa dagar finns det fina möjligheter till fjällvandring, fiske, jakt, bär och svamp plockning etc eller bara njuta av den svenska sommaren när dygnet är som ljusast.
I Kittelfjäll kan ni hyra kanoter eller cykla på fina leder.
Huset har generösa ytor för den stora familjen eller för den som vill ha det som hemma på semestern, totalt 9 bäddar varav en dubbelsäng. Samtliga bäddar är på andra våningen fördelade på tre sovrum samt med två bekväma sovalkover (se bilder). På bottenplan finns en stor hall med gott om plats för utrustning, ett trevlig vardagsrum med kamin (ved ingår ej). Fiber finns för dagar med dåligt väder. Det finns två av varandra oberoende toaletter samt duschrum med tvättmaskin om olyckan är framme.
Huset är fullt utrustat och har allt som behövs för en bekväm semester.
Minimi ålder för bokning 25 år