This accommodation is covered with S-certification for enhanced security
Stugknuten S-certification means that your landlord has chosen to provide you with as secure a transaction as possible. This accommodation must be paid for when you make your booking, but the rent is not actually paid out to your landlord until you have checked out. This extra security only applies if your booking and payment is made via Stugknuten.
Read more here
Med 30m till liften är det bara att ta på sig skidorna och börja åka. Boendet är en parlägenhet med 9+1 bäddar om ligger längst upp i Kläppens skidområde med närhet till både backar och längdspår. Läget är ostört med naturen inpå knuten. Med altan i sydvästläge är det perfekt att fixa lunchen hemma.
Boendet är 82 kvm med 9+1 bäddar fördelade på två sovrum och ett sovloft. Sovrum 1 har två sängar + en fällbar extrasäng. Sovrum 2 har en familjesäng. På sovloftet finns 2+2 bäddar med rumsavskiljare. Det finns två fullstora badrum varav ett med bastu. I vardagsrummet finns en fungerande braskamin. Köket är fullt utrustat med micro, ny varmluftsugn och ny diskmaskin.
WiFi samt laddning av elbil ingår i hyran.
Det är bra att känna till att boendet inte tillåter husdjur men är inte allergifritt då husdjur tidigare har vistats där.
Stugan har kodlås och kod kommer att skickas på tillträdesdagen. Det finns även skidförråd att tillgå där nyckeln finns i bostaden.
För mer information om anläggningen, skipass och uthyrning hittar ni här Kläppen