Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
I området Kläppen Horrmundberget med adress Danskvägen 716A ligger denna 6-bäddsstuga, byggd 2013. Boytan är 55m2 i ett och ett halvt plan.
Stugan har tre sovrum, två på övervåningen med 2+2 sängar och ett på undervåningen med våningssäng. Köket i kombination med allrummet har kyl/frys, spis med ugn, micro och diskmaskin, Wifi, TV och musikanläggning. Golvvärme i hall och badrum. WC, dusch, bastu och torkskåp.
Längdspåren går förbi utanför knuten. Man tar sig lätt till och från backarna på skidor utan allt för mycket stakning.
Ej rökning/husdjur. Hyresgästen städar stugan själv vid avfärd, städutrustning finns tillgänglig.
Max. 6 hyresgäster, någon i sällskapet ska vara över 25 år.