Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Boendet
Huset är nybyggt och är beläget i Kila, Runmarö. Huset har tre sovrum, mysigt vardagsrum med panoramafönster och ett välutrustat kök med diskmaskin och alla moderniteter. Modernt helkaklat badrum med WC, dusch och tvättmaskin.
Huset ligger i en glänta i skogen och , har ett soligt vindskyddat läge med fin utsikt, fantastisk kvällssol och solnedgångar. Sovrum 1 har dubbelsäng och garderob, sovrum 2 och sovrum 3 har bägge en 90 säng med utdragbar extrasäng samt garderob. Från huset är det 5 minuters gångväg till havet och 5 minuter till insjö för mysiga kvällsdopp.
Övrigt
Runmarö erbjuder ett rikt växt- och djurliv, många insjöar, fina byvägar för utflykter till fots eller cykel. På ön finns mataffär, eget bageri och en restaurang som erbjuder bra mat och live-band många kvällar under sommaren. Vissa sommarveckor finns seglarskola & tennisskola. Behöver någon pendla från stan så går det bra pga täta turer med Waxholmsbolaget morgon och kväll. Samma Waxholmsbåt tar er också till Sandhamn på 1 timme.
Bekvämligheter
- Privat uteplats i flera väderstreck
- Wifi/fiber
- Tvättmaskin
- Varmvatten och WC
- Ljudsystem med bluetooth
- Luftvärmepump / AC
- Brandvarnare
- Brandsläckare
Kök och mat
- Kök med plats för att laga egen mat
- Diskmaskin
- Espressomaskin
- Mjölkskummare
- Brödrost
- Mixer
- Kyl och frys
- Mikrovågsugn
- Basutrustning för matlagning som kastruller och stekpannor.
- Vinglas
Så tar du dig dit
En skärgårdsidyll i Kila på underbara Runmarö. 50 minuter med buss från Stockholm till Stavsnäs och sedan 10 min med båt till Styrsvik (Waxholmsbolaget). Huset ligger 3,8 km från färjeläget och det går att färdas med taxi.
Priser:
Vecka 25 - 18 500 kr
Övriga veckor - 14 900 kr
Sängkläder och handdukar 250 kr per person
Städning 2500 kr