Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Ja, jag är nöjd med den som grundtext. Den är mycket bättre än den gamla eftersom den säljer det gäster faktiskt bryr sig om: hund, natur, bad, Sommarland och aktiviteter nära.
Men jag hade gjort en liten justering: den ska kännas lite mer mjuk och säljande, inte bara stapla fakta. Så här tycker jag den blir bäst:
Nyrenoverat hundvänligt torp nära Sunne, Sommarland och natur
Nyrenoverat torp i lugn och naturnära miljö, cirka 10–15 minuter från Sunne centrum och Sunne Sommarland. Här bor du enskilt utan grannar med insyn, med skogen inpå knuten och fina möjligheter till promenader, svampplockning, cykling, bad och utflykter.
Boendet har plats för upp till 5 gäster och passar bra för familjer, par eller mindre sällskap som vill koppla av i svensk natur. Hund är välkommen i stugan, vilket gör torpet till ett bra val för dig som vill ta med hunden på semestern.
Läget passar både för avkoppling och aktiva dagar. Det är cirka 7 minuter till Sunne Ski & Bike, cirka 10 minuter till Rottneros Park och cirka 2 km till närmaste sjö. Det går även en mountainbikeled strax intill stugan.
Torpet passar dig som söker ett trivsamt, nyrenoverat boende med lugn, natur och närhet till flera av Sunnes populära utflyktsmål.