#42974 - på Stugknut.com siden 2026-05-07
 7 senger
 120
 20000 SEK/uke

Exklusivt på södra Gotland – Två hus med pool

Dette boalternativet har Stugknutens S-merking

Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.  
Les mer her.

Välkommen till ett modernt och stilfullt semesterboende nära Burgsvik på vackra södra Gotland – perfekt för den större familjen eller två familjer som vill semestra tillsammans. Fastigheten består av två separata hus byggda 2023, omgivna av natur, lugn och den gotländska sommarens bästa sidor.

Vi hyr ut veckovis, lördag - lördag.

Här bor ni endast cirka 150 meter från havet och med en fin sandstrand på promenadavstånd. På den generösa uteplatsen väntar en pool med gott om plats för lata dagar i solen, långa middagar och avkopplande kvällar i en privat och rofylld miljö.

Två fullt utrustade hus:
- Huvudhus ca 70 kvm med 2 st sovrum, ett med dubbelsäng samt 1 med enkelsäng
- Gästhus ca 50 kvm med 2 st sovrum med 160cm sängar

Båda husen är fullt utrustade och självständiga med egna kök, badrum och sociala ytor – perfekt för familj och gäster som vill kombinera gemenskap med egen avskildhet.

Totalt finns:
- 4 sovrum
- 2 badrum
- 2 kök
- 2 vardagsrum
- Tvättmöjligheter
- Flera uteplatser
- Poolområde med loungemöbler och solsängar

Interiören är ljus och modern med genomgående naturmaterial, stora fönsterpartier och en lugn skandinavisk känsla. Här finns allt som behövs för en bekväm och avkopplande sommarvistelse. Fastigheten har ett fantastiskt läge nära hav och strand

Huset ligger på västsidan av södra Gotland ca 1 km från Burgsvik med fin cykelväg till Burgsvik och ca 8 mil från Visby. Solsudret är bland det solsäkraste man hittar i Sverige och Gotland när det är som bäst. Fastigheten har närhet till både hav, natur och charmiga utflyktsmål. Endast en kort promenad tar er till stranden för morgondopp och magiska solnedgångar.

I närheten finns:
- Burgsvik med mataffär, restauranger och caféer
- Restauranger: Grå Gåsen, Hamra krog, Guldkaggen och Burgsviks krog
- Fina cykelvägar och naturupplevelser
- Utflyktsmål runt hela Sudret

Till Visby tar det drygt en timme med bil.

Ett semesterparadis att längta tillbaka till

Det här är ett boende för er som söker lugn, kvalitet och gotländsk sommar när den är som allra bäst – med pool, havsnära läge och två vackra hus i modern gotländsk stil. Perfekt för långa sommardagar, familjesemestrar och minnen för livet.

Vi kan tyvärr inte godkänna djur eller rökning i vår fastighet.
Stugknuten
Sesong og prisnivå

Pris per uke fra 20000 SEK

Pris per uke til 20000 SEK

Stugknuten
Fasiliteter
Informasjon
  •  Grillutstyr
  •  Hunder ikke tillatt
  •  Ingen røyking innendørs
  •  Mobildekning
  •  Separerte soverom
  •  TV
  •  Utendørsmøbler
  •  Uteplass (terrasse osv)
  •  Åpent ildsted
 Kjøkkenutstyr
  •  Fryser
  •  Kjøleskap
  •  Kokemuligheter
  •  Oppvaskmaskin
 Baderomsfasiliteter
  •  Basseng
  •  Toalett
  •  Vaskemaskin
 Tilgjengelig i nærheten
  •  Fisking
  •  Utendørs svømmefasiliteter (strand)
Tilleggsinformasjon

Råd til leietakere når de bestiller

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker å bestille, eller har noen spørsmål

Hytter til leie

Hytter ønskes

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer informasjonskapsler
Stugbasen

Andre språk

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com