#41260 - på Stugknut.com siden 2025-11-21
 5 senger
 75
 6500 - 11500 SEK/uke
(3)

Sista minuten till mysig stuga 6500/v från V33

Dette boalternativet har Stugknutens S-merking

Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.  
Les mer her.

Huset är byggt 2021, här finns alla bekvämligheter och stor mysfaktor. Öppen planlösning mellan vardagsrum och kök. Sovrum med dubbelsäng och ett med våningssäng samt en enkelsäng. Fin uteplats med grill möjligheter till ljumma sommarkvällar. Lounge möbler, matbord stolar samt solbäddar finns att tillgå. Baksidan av huset omges av gräsmatta och skog på framsidan finns en stor hästhage. Herta strand är närmaste badplats, här finns också Herta kiosken som erbjuder mat och dryck. Gångavstånd till restaurang Strandakar.
För golfintresserade finns Gumbalde golf samt När golf i närheten. Fina promenad vägar.
Bytesdagar söndagar. Incheckning tidigast 14.00 utcheckning 12.00. Hyresgästen städar innan utcheckning.
Stugknuten
Sesong og prisnivå

Pris per uke fra 6500 SEK

Pris per uke til 11500 SEK

Lågsäsong maj samt aug 8000/ vecka

juni 10500/ vecka

Högsäsong juli 11500/ vecka
Anmeldelser

Følgende leietakere la igjen en anmeldelse

Camilla L., leid i 2026
Verifierat omdöme
Tack för en trevlig vistelse i ert fina hus Helen😊 Nyrustat, fint och väldigt trivsamt litet hus som hade allt vi behövde. Huset ligger lite avsides men nära fin strand, och för oss som ändå körde runt mycket på ön passade det bra.

Samlet vurdering

Renhold

Plassering

Annonsens nøyaktighet

Annica N., leid i 2026
Verifierat omdöme
Vi ger toppbetyg till både stugan och värden. Stugan är ren, snyggt möblerad och med bra planlösning. Den är bekvämt utrustad med allt man behöver (inklusive sköna sängar!). Altanen är jättefin med avskilt läge + sol nästan hela dagen och det finns bra ytor för utomhuslek på tomten. Värden är mycket trevlig och svarar snabbt. Omgivningarna är vackra och rogivande med allt man önskar av en Gotlandssommar och mer därtill. Vi gillar särskilt Hertastranden, bageri Bosarve i När och vandring i naturreservatet på Närsholmen. Vi rekommenderar stugan varmt och längtar alltid tillbaka.

Samlet vurdering

Renhold

Plassering

Annonsens nøyaktighet

Mats N., leid i 2026
Verifierat omdöme

Samlet vurdering

Renhold

Plassering

Annonsens nøyaktighet

Stugknuten
Fasiliteter
Informasjon
  •  Bredbånd
  •  Grillutstyr
  •  Hunder er velkomne
  •  Ingen røyking innendørs
  •  Separerte soverom – 1 bedroom with double bed, 1 bedroom with bunk beds and a single bed
  •  TV
  •  Utendørsmøbler – Lounge furniture, dining table, chairs and 2 sunbeds
  •  Uteplass (terrasse osv)
  •  Åpent ildsted
 Kjøkkenutstyr
  •  Fryser
  •  Kjøleskap
  •  Kokemuligheter
  •  Mikrobølgeovn
  •  Oppvaskmaskin
 Baderomsfasiliteter
  •  Dusj
  •  Toalett
  •  Vaskemaskin
 Tilgjengelig i nærheten
  •  Utendørs svømmefasiliteter (strand) – Nearest beach Herta
Tilleggsinformasjon

Råd til leietakere når de bestiller

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker å bestille, eller har noen spørsmål

Hytter til leie

Hytter ønskes

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer informasjonskapsler
Stugbasen

Andre språk

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com