#41057 - på Stugknut.com siden 2025-10-09
 6 senger
 110
 7700 - 10100 SEK/uke

Njut av svenska Lappland med privat bastu

Dette boalternativet har Stugknutens S-merking

Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.  
Les mer her.

Semesterhuset imponerar med sitt avskilda läge i en liten by i norra Sverige. En kort promenad genom skogen leder till en stor sjö.

Den perfekta utgångspunkten för många utomhusäventyr!

Huset har två sovrum på övervåningen, med totalt sex bäddar. Källaren har ett stort vardagsrum och matplats med ett fullt utrustat kök och en öppen spis för mysiga stunder under de kallare månaderna. Den stora soffan inbjuder till avkoppling, och en smart-TV finns tillgänglig för filmkvällar.

Det helrenoverade badrummet har en stor duschkabin, handfat och tvättmaskin. Toaletten finns i ett separat rum, och i direkt anslutning till badrummet finns en bastu med ett fönster med utsikt över det vackra landskapet.


Många olika äventyr väntar! Fråga oss bara så ordnar vi gärna turer.

På vintern, med klart väder, kan du se norrsken nästan varje natt. Njut av isfiske, kom nära renar, ta en skotertur, åk hundspann eller åk längdskidor.

På sommaren kan du ta en båt ut på sjön och fiska. En roddbåt ingår i hyran, och du kan hyra en elmotor för 12 €/dag. Fiskekort finns tillgängliga för 200 SEK/dag och kan köpas online eller direkt från oss.

Vårt hyrespris inkluderar el, ved, sängkläder och handdukar.

Närliggande flygplatser:

1 timme Pajala
2 timmar Kittilä
2 timmar Kiruna
3,5 timmar Luleå
Stugknuten
Sesong og prisnivå

Pris fra per natt fra 1420 SEK

Pris fra per natt til 1860 SEK

Pris per uke fra 7700 SEK

Pris per uke til 10100 SEK

Pris/måned 36000 SEK

Alla priser inkluderar el, ved, sängkläder och handdukar

Extra slutstädning: 850 kr.

Tilläggsavgift på 200 kr per husdjur.
Stugknuten
Fasiliteter
Informasjon
  •  Bredbånd
  •  Grillutstyr
  •  Hunder er velkomne
  •  Ingen røyking innendørs
  •  Ladestasjon for elbil
  •  Mobildekning
  •  Separerte soverom
  •  TV
  •  Utendørsmøbler
  •  Uteplass (terrasse osv)
  •  Åpent ildsted
 Kjøkkenutstyr
  •  Fryser
  •  Kjøleskap
  •  Kokemuligheter
  •  Mikrobølgeovn
  •  Oppvaskmaskin
 Baderomsfasiliteter
  •  Badstue
  •  Dusj
  •  Toalett
  •  Vaskemaskin
 Tilgjengelig i nærheten
  •  Båtleie – På sommaren kan du ta en båt ut på sjön och fiska. En roddbåt ingår i hyran, och du kan hyra en elmotor för 12 €/dag. Fiskekort finns att köpa för 200 SEK/dag.
  •  Fisking
  •  Jakt
  •  Langrenn
  •  Snøscooterkjøring
  •  Turstier
Tilleggsinformasjon

Råd til leietakere når de bestiller

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker å bestille, eller har noen spørsmål

Hytter til leie

Hytter ønskes

Om Stugknuten

Andre språk

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com