Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Fint fritidshus på Muskö i Stockholms södra skärgård, cirka 1 h med bil från centrala Stockholm uthyres. Huset består av 3 sovrum, varav 1 med en dubbelsäng och övriga 2 sovrum med enkelsängar. Det finns även ett gästhus med en våningssäng.
Fräscht badrum med duschhörna och toalett. Kök (diskmaskin, kaffebryggare/moccamaster, brödrost, våffeljärn etc.) och rymligt vardagsrum i öppen planlösning (2-sits soffa samt 3-sits soffa) och myshörna med schäslong. Trevliga uteplatser med möbler och grill. Gräsmatta och studsmatta.
Cirka 300 m till havet och badplats samt båtbrygga (finns gästplatser på bryggan), finns även fler badplatser med trampolin och klippor på samma avstånd. Fina omgivningar. Det går att ta sig till stugan med SL-trafiken (Stockholms lokaltrafik) och en promenad på cirka 15 min. Alt. åka bil ända fram (ca 1 h från centrala Stockholm). På ön finns lanthandel (det går även att e-handla från en större butik), sjökrog och några mindre loppisar samt hembygdsförening som anordnar olika event under sommarmånaderna.
Är det sol? Njut av de fina badplatserna och låna vår SUP-bräda, grilla i trädgården, ta en promenad i de vackra omgivningarna. Regnar det? Titta på en film (finns Netflix och HBO Max), spela brädspel eller läs en bok eller bläddra i en tidning framför brasan.
Mysig stuga i Skärgården nära Stockholm med fin och fräsch inredning, nära till fina badplatser vid havet och fina omgivningar. Går att nås med kollektivtrafik från Stockholm!
Hyresgästen städar huset och tar med sig egna handdukar och påslakan/bäddset.
Ingen rökning eller hundar/husdjur tillåtes.