Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Vår dröm om ett hus blev ett drömhus.
Privat fritidshus, bekvämt och renoverat. Här hittar du inte ett sobert möblerat fritidshus, utan snarare ett privat hem, möblerat med ägarnas personliga prägel.
Huset ligger i södra Kronobergslän, nära gränsen till Blekinge och bara några minuter från Tingsryd. Huset och cirka 3000m² mark erbjuder gott om plats för avkoppling och är omgivna av underbar natur och en skog rik på vilda djur.
Den vackra sjön Tiken kan nås på 5 minuter. Här kan du fiska och bada så mycket du vill, eller tillbringa en dag på campinganläggningen Tiken,
som inte bara är öppen för gäster.
Goda fiskemöjligheter i närområdet och vid Östersjökusten.
Huset har 3,5 sovrum. 1x på bottenvåningen med dubbelsäng. Ytterligare 2 sovrum på övervåningen. Till vänster finns en dubbelsäng
och till höger finns ett rum delat av en mellanvägg. I det bakre området finns ytterligare en dubbelsäng och i förrummet (genom rummet)
finns ytterligare en enkelsäng.
Det finns också två kompletta badrum, ett på bottenvåningen med badkar och ett på övervåningen med nytt badrum och dusch.
Du hittar ett stort, mycket välutrustat kök med 2 kylskåp, frys, kaffebryggare, brödrost, mixer, mikrovågsugn, induktionsspis och ny ugn
samt massor av porslin och bestick. En rymlig matplats finns i anslutning till det öppna köket.
Vardagsrummet/TV-rummet är separat.
Värmepumpen och tvättmaskinen med torktumlare finns i husets anslutningsrum.
Bakom huset på västra sidan finns en täckt terrass och på södra sidan finns en stor öppen terrass för avkoppling.
Trädgårdsmöbler, solstolar och grill finns.
Huset ligger på en liten skogsväg, inte isolerat, utan undangömt och ostört. Kanske passerar 2-3 bilar här om dagen.
Blekinges Östersjökust kan nås på 30 minuter.
Handdukar kan tillhandahållas gratis, sängkläder mot en extra kostnad.