Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Fjällfotens stugby är belägen mellan Idre by och Himmelfjäll/Idre Fjäll i norra Dalarna. Det tar ett par minuter med bil från Idre by där alla nödvändigheter finns så som ICA, Coop, Polisstation, Systembolaget, pizzeria etc. Från stugbyn är det smidigt att göra dagsutflykter till massor av destinationer.
Boende med självhushåll. Det innebär att du kommer behöva ta med dig egna sängkläder, bad- och kökshanddukar och dylikt samt städa innan avresa. Utrustning för städning finns tillgängligt i stugan.
Om boendet:
• Lägenhet i parhus på 52 + 23 kvm (undervåning + loft)
• 6 bäddar fördelat på 3 sovrum, ett rum med våningssäng (2 x 90 cm), ett rum med ytterligare en våningssäng (120 + 90 cm) samt loft med en dubbelsäng (180 cm) och två extrasängar (2 x 90 cm)
• Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum
• Fullt utrustat kök med kyl/frys, spis, ugn, diskmaskin och mikrovågsugn
• Vardagsrum med stor soffa och 55” tv
• Badrum på nedervåning med toalett, dusch och tvättmaskin
• Badrum på övervåning med toalett
• Liten altan på framsida med morgonsol
• Stor altan på baksida med eftermiddagssol
• Skidförråd och motorvärmaruttag
• Parkering för 2-3 bilar direkt utanför ytterdörren
• Husdjur tillåtet, rökning förbjudet samt laddning av el/hybrid förbjudet
Lägenheten passar bäst för sällskap på upp till 6 personer med hänsyn till yta, platser runt soffa och matbord, utrymme i kyl och frys samt antal badrum, men det är möjligt och tillåtet att vara upp till 8 personer.