Dette boalternativet har Stugknutens S-merking
Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.
Les mer her.
Tvåvåningshus på 160 kvadrat från 2016 uthyres på Solvargsvägen 25, Vemdalsskalet. Här finns 2 dusch/wc varav ett med stor bastu och det andra med badkar, tvättstuga med tvättmaskin/torktumlare och torkskåp, 2 sovrum med dubbelsäng och 2 sovrum med en våningssäng samt en enkelsäng, vardagsrum med TV och soffgrupp på nedervåningen, allrum med tv och soffgrupp samt bäddsoffa som går av avgränsa från rummet med ett draperi på övervåningen och fullt utrustat kök med häll, ugn, micro och diskmaskin. Internet med wi-fi finns. Golvvärme och braskamin med fri tillgång till ved.
Möjlighet att hyra eldriven skoter (25% rabatt för hyresgäster):
På Solvargsvägen bor du i direkt anslutning till längdskidspår och skoterleder. Utförsåkning vid Vemdalsskalet ligger bara en dryg kilometer bort. Vid skaltorget finns också service i form av ICA, restauranger, skiduthyrning, sportshop, hotell m.m.
Husdjur är välkomna!
Bytesdag söndag, tillgång till huset ges 15.00 ankomstdagen och lämnas 14.00 avresedagen.
Mitt i Vemdalen Härjedalen fjällvärld med gemensamt liftkort för Vemdalsskalet, Klövsjö, Storhogna och Björnrike!