#41929 - op Stugknuten.com sinds 2026-02-11
 10 bedden
 50
 8000 - 12000 SEK/week

Fiskarstuga på Nösund, Orust uthyres veckovis

Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering

De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.  
Meer informatie vindt u hier

Vi kommer hyra ut vår älskade stuga i sommar till skötsamma och lugna familjer eller par. Stugan är en familjestuga som våra föräldrar köpte 1964. Standarden är enkel men funktionell. Det finns 11 sovplatser men bekvämast bor man kanske 4-6 personer då det ännu bara finns en toalett och dusch. Verandan ger en härlig utsikt och är fin för sommarkvällarna. Eller så sitter man ute på den skyddade tomten och njuter såväl frukost som lunch/middag. Det är ca 300 meter ner till vattnet med badplatser, tennisbana och värdshus. Huset ligger väldigt centralt i byn men ändå skyddat. Tomten är relativt stor och man känner sig ifred. Vi hyr ut veckovis och under högsäsong (vecka 27 till 32) är hyran 12 000 kr/vecka. Lågsäsong (vecka 18-26) är hyran 10 000 kr/vecka. Hyr man två veckor eller mer så reduceras veckohyran med 2 000kr/vecka. Vi hyr ut lördag till lördag men viss flexibilitet kan erbjudas beroende på bokningsläget. Vi vill betona att denna stuga passar de som vill ha en charmig och trivsam stuga med bästa läge men med enklare sommarstugestandard. Vet ni att ni vill ha nyare standard i t.ex. kök och badrum så kanske ni ska söka nåt annat. De som har hyrt av oss tidigare är ofta återkommande och älskar vår stuga. Men söker man hög standard och perfekt service så gör man kanske inte det. Hör av er så kan jag berätta mer och ni berätta vad ni söker.
Stugknuten
Seizoenen en prijzen

Prijs per week vanaf 8000 SEK

Prijs per week naar 12000 SEK

Vi hyr ut veckovis och under högsäsong (vecka 27 till 32) är hyran 12 000 kr/vecka. Lågsäsong (vecka 18-26) är hyran 10 000 kr/vecka. Hyr man två veckor eller mer så reduceras veckohyran med 2 000kr/vecka. Vi hyr ut lördag till lördag
Stugknuten
Faciliteiten
Informatie
  •  Barbecue
  •  Roken niet toegestaan
  •  Terras
  •  Tuinmeubels
 Keukenspullen
  •  Diepvries
  •  Koelkast
  •  Kookgelegenheid
 Badkamerinrichting
  •  Douche
  •  WC
  •  Wasmachine
 Beschikbaar in de buurt
  •  Natuurbad
  •  Tennis
  •  Wandelmogelijkheden
Overige informatie

Advies voor huurders bij het reserveren

Stugknuten
Stugknuten

Als u wilt reserveren of vragen heeft

Huisjes te huur

Huisjes gezocht

Over Stugknuten

Andere talen

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Contact

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com