Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering
De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.
Meer informatie vindt u hier
Boende på nedre plan i ett bostadshus centalt i Idre by, nära till det mesta! Lägenheten är fördelad på ett sovrum med kontinentalsäng (160 cm) samt ett separat sovutrymme med en våningssäng. Det finns ett sällskapsrum med en bäddsoffa (140 cm) och 55 tum Smart-TV. Modernt kök med öppen planlösning och diskmaskin. Egen uteplats. Toalett och dusch samt tvättmaskin. Nyrenoverat och fräscht.
Affär finns ett stenkast ifrån huset. Därifrån går även skidbussen till Idre fjäll. Gångavstånd till skidspår (ca 200 m) som kan ta dig ända upp på fjället. På sommaren finns Idresjön och en camping precis i närheten (ca 100 m). Man kan även ta sig till Idre fjäll och Idre Himmelsfjäll med bil ( 6-9 km) eller ut till populära Grövelsjön (40 km) för t ex vandring.
Observera att det kan finnas andra boende på övre plan i samma hus! Entrehallen är gemensam för båda lägenheterna. Huset kan även hyras tillsammans med övervåningen till ett rabatterad pris för att få tillgång till ett helt hus med två kök och upp till 13 sovplatser.