Menu
Stugknuten
StartVind huisjesMijn favorietenMijn berichtenMijn boekingenAdverteren
#40715 - op Stugknuten.com sinds 2025-07-28
 4 bedden
 30
 8000 - 14000 SEK/week

Stuga med pool nära hav/strand Borgholm/Köpingsvik

Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering

De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.  
Meer informatie vindt u hier

Modern gäststuga med pool i lugnt och attraktivt område – endast 200 meter från havet

Välkommen till vårt lilla paradis i Borgholm/Köpingsvik!
Här hyr du en fräsch och modern gäststuga med hög standard – perfekt för dig som vill njuta av naturen och närheten till både hav och stad.

Pool och gemensam tomt

Precis intill gäststugan finns en uppvärmd pool (8x4 meter) med en behaglig temperatur på 25–30 grader.
Poolen är uppvärmd juni, juli och augusti.
Ni har fri tillgång till poolen dagtid och kan bada så mycket ni vill.

Observera: På samma tomt ligger även vår sommarstuga, där jag och min familj vistas till och från under sommaren. Ibland är mina barn och barnbarn på besök, och de badar då gärna i poolen. Vi är måna om att alla ska trivas och samsas, så vi visar alltid hänsyn och försöker skapa en trevlig och avslappnad stämning runt poolen. Det brukar fungera mycket bra!

Nära strand och stad

Det är bara 15 minuters promenad till Köpingsviks fina och barnvänliga sandstrand, som enligt mig är en av Ölands allra bästa. Här hittar du långgrunt vatten, glasskiosker och restaurang direkt vid stranden.

Vill du hellre ta ett morgon- eller kvällsdopp i havet finns en mindre badplats bara 200 meter från stugan – perfekt för en stilla stund innan frukost eller en avkopplande kväll.

Mysiga Borgholm med sina restauranger, butiker och promenadstråk ligger cirka 20 minuters promenad bort.

Stugan

Gäststugan är ljus, fräsch och har hög standard. Här finns:
• Välutrustat kök med matplats
(induktionsspis, köksfläkt, mikro med grillfunktion, kyl med frysfack, kaffebryggare samt vanlig köksutrustning)
• Separat litet sovrum med våningssäng (2 enkelsängar)
• Allrum med bekväm bäddsoffa för två personer samt 40” TV med basutbud. HDMI-uttag finns.
• Helkaklat badrum med duschhörna
• Trådlös WiFi utan extra kostnad

Uteplats & parkering

Utanför stugan finns en stenlagd uteplats med:
• Matbord och 4 stolar
• 2 solstolar
• Grill för kol/briketter (kol och tändvätska medtas av gästen)

Egen parkeringsplats finns precis intill stugan.

Praktisk information
• Byte sker på lördagar
• Incheckning från kl. 15.00, utcheckning senast kl. 12.00
• Slutstädning görs av gästen (städartiklar finns i stugan)
• Täcken och kuddar finns samt en kökshandduk och en handduk på toaletten
• Disktrasa, diskborste, diskmedel, flytande tvål, toapapper och kaffefilter ingår
• Ta med egna sängkläder och badhanddukar

Övrigt
• Uthyres till vuxna eller familjer. Ej till ungdomar utan medföljande föräldrar (25-årsgräns).
• Husdjur och rökning är inte tillåtet.

Varmt välkomna till en härlig vistelse på Öland – vi ser fram emot att ha er som gäster!
Stugknuten
Seizoenen en prijzen

Prijs per week vanaf 8000 SEK

Prijs per week naar 14000 SEK

V27-32 kostar 14000:-
V33-35 kostar 8000:-
Stugknuten
Faciliteiten
Informatie
  •  Allergievriendelijk – Har aldrig varit husdjur i stugan. Har aldrig rökts i stugan.
  •  Aparte slaapkamers – Separat sovrum med våningssäng (2 enkelsängar). Allrum med bekväm bäddsoffa för två personer.
  •  Barbecue – Grill för kol/briketter. Hyresgästen står för kol och ev. tändvätska.
  •  Broadband – Trådlös WiFi finns tillgängligt utan extra kostnad.
  •  Mobiele dekking
  •  Roken niet toegestaan
  •  Terras – Avskild uteplats med cementplattor.
  •  Tuinmeubels – Finns bord och 4 stolar, 2 solstolar
  •  Tv – 40” med basutbud. HDMI-uttag finns om ni vill ta med utrustning för fler kanaler.
 Keukenspullen
  •  Diepvries – Litet frysfack i kylskåpet.
  •  Koelkast – Bosch
  •  Kookgelegenheid – Stugan har ett välutrustat kök med induktionshäll, micro/ugn, kyl med frysfack, kaffebryggare och matplats
  •  Magnetron – Med grillfunktion
 Badkamerinrichting
  •  Douche – Helkaklat badrum med duschhörna. Finns även en utedusch vid poolen som vi brukar dusch av oss i innan vi hoppar i plurret.
  •  Pool – På samma tomt ligger även vår sommarstuga, där jag och min familj vistas till och från under sommaren. Ibland är våra barn och barnbarn på besök, och de badar då gärna i poolen. Vi är måna om att alla ska trivas och samsas, så vi visar alltid hänsyn och försöker skapa en trevlig och avslappnad stämning runt poolen. Det brukar fungera mycket bra!
  •  WC – Fräsch helkaklad med spegelskåp.
 Beschikbaar in de buurt
  •  Golf – Ekerums golfanläggning 36 hål finns bara 1,5 mil bort. Det finns många fina golfbanor på Öland.
  •  Midgetgolf – Finns äventyrsmingolfbanor både i Borgholm och Köpingsvik
  •  Natuurbad – Det är bara 15 minuters promenad till Köpingsviks fina och barnvänliga sandstrand, som enligt mig är en av Ölands allra bästa. Här hittar du långgrunt vatten, glasskiosker och restaurang direkt vid stranden.
  •  Warme baden – Poolen brukar hålla mellan 25-29 grader.
Overige informatie

Advies voor huurders bij het reserveren

Stugknuten
Stugknuten

Als u wilt reserveren of vragen heeft

Huisjes te huur

Huisjes gezocht

Over Stugknuten

Andere talen

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Contact

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com