Deze accommodatie beschikt over de Stugknuten S-veiligheidsmarkering
De Stugknuten S-markering betekent dat uw verhuurder zijn best heeft gedaan om de gang van zaken zo veilig mogelijk te maken. U betaalt voor deze accommodatie per bank of creditcard als u uw reservering maakt. De huur wordt echter pas aan de verhuurder uitbetaald als u heeft uitgecheckt. Deze beveiliging is alleen van toepassing als de boeking en de betaling via het systeem van Stugknuten verlopen.
Meer informatie vindt u hier
Villa Göran- ett stenkast från Norderport och havet, mitt emot Visby lasarett och med St Görans ruin som granne. En villa med retro-charm och ståtliga kakelugnar. Passar den som uppskattar färg, patina och roliga detaljer. Om ni är personer som älskar sprillans nytt, vitt och sterilt; leta vidare! ✌️
Fantastik trädgård, grill och ett stort mysigt uterum perfekt för spelkvällar och trevligt umgänge. Plats för parkering på gården.
Uthyres veckovis i sommar vecka 27-33
Villan rymmer 9 bäddar (plus 2 barnsängar vid behov) uppdelat på 5 sovrum. Här finns 2 kök och 2 vardagsrum samt 3 badrum.
Antingen hyrs hela villan för ett större sällskap tex 2 familjer, eller för det mindre sällskapet går det bra att hyra 1 av lägenheterna.
Lgh 1 nedre botten: Kök, vardagsrum, 3 sovrum med 5 bäddar (plus möjlighet för extra barnsäng)
Här finns 1 badrum.
Lgh 2 övre plan: Kök, vardagsrum, 2 sovrum med 4 bäddar (plus möjlighet för extra barnsäng)
Här finns 2 badrum
Om du hyr den ena lgh delas trädgården och uterummet med ev annan gäst som hyr den andra lgh. Tvättmaskin finns i källaren. Detta är inte en villa för härjiga fester, om ni ställer till med kalas ska det göras med stil och värdighet som inte stör grannskapet.
På gården finns plats för 2 bilar.
Uthyres söndag-söndag incheck kl 15 och utcheck kl 11. Om du önska hyra kortare, hör av dig obs! Minst 5 nätter och då blir det incheck söndag, måndag eller tisdag.
Tag med lakan och handdukar
Platsen ska lämnas i städat skick.
Under Almedalsveckan hyr vi även ut separata delar av huset till mindre sällskap. Till exempel finns en del med egen entré och eget badrum.