Vakantiehuisjes, boerderijtjes, huizen en appartementen in Mittådalen (pagina 6)

Meer filters

5 (6)
Lägenhet mitt i Bruksvallarna
7 + 1 bedden

Lägenhet mitt i Bruksvallarna

Bruksvallarna, Ramundberget, Funäsdalen
Nybyggd lägenhet med naturen runt knuten. Omedelbar närhet till vandringsleder och skidspår upp till...
5 (7)
Nybyggd mysig stuga Lillskarven i Bruksvallarna
2 + 1 bedden2500 - 8500 SEK/week

Nybyggd mysig stuga Lillskarven i Bruksvallarna

Bruksvallarna, Funäsfjällen, Funäsdalen...
Nybyggd (2024) mysig liten stuga i Bruksvallarna med bra läge och hundtillåten ( endast tillåtet med...
5 (4)
Walles Bruksvallarna med Toppläge
8 bedden12000 - 25000 SEK/week

Walles Bruksvallarna med Toppläge

Bruksvallarna, Walles, Ramundberget...
Stugan är fantastiskt belägen på 850 möH, rakt i söderläge vid trädgränsen i Högfjällsbyn, bredvid/o...
5 (14)
Toppenläge centralt i Funäsdalen
4 + 1 bedden4500 - 10000 SEK/week

Toppenläge centralt i Funäsdalen

Funäsdalen, Tänndalen, Ramundberget...
Perfekt belägen och välutrustad lägenhet med välplanerad planlösning. Några minuters promenad till g...
5 (5)
8 bedden12000 - 16000 SEK/week

Hus med hög standard i Bruksvallarna

Bruksvallarna, Funäsdalen, Ramundberget...
Välkomna att hyra vårt paradis i Bruksvallarna! Huset ligger högt upp på sluttningen med skidspår oc...
5 (5)
6 + 2 bedden4000 - 9500 SEK/week

Nyrenoverad stuga i underbara Ljusnedal

Funäsdalen, Ljusnedal, Funäsdalsfjällen
Hej, kul att du är intresserad av att hyra min stuga i underbara (tycker i alla fall jag) Ljusnedal...
5 (4)
8 bedden8000 - 20000 SEK/week

Stuga centralt i Ramundberget, Skarssvängen 14

Ramundberget, Bruksvallarna, Funäsdalen
70 kvm + loft 8 bäddar Fullt utrustad stuga, komplett kök. Bastu o dusch,separat toalettrum.Sovrum ...
5 (18)
10 bedden16500 - 32500 SEK/week

Exklusivt boende i Bruksvallarna

Bruksvallarna, Funäsdalen, Ramundberget
Njut av en magisk utsikt i vår nybyggda stuga i Bruksvallarna. Den är belägen i Högfjällsbyn på 830m...
5 (5)
10 bedden9500 - 19000 SEK/week

Timmervillan i Funäsdalen

Funäsdalen
Detta gedigna timmerhus ligger på Vintergatan nästan vid foten av Funäsdalsberget, 200m ovanför Erik...
5 (8)
8 + 1 bedden12000 - 23500 SEK/week

Vacker fjällstuga med storslagen utsikt

Funäsdalen, Tänndalen
Ett smakfullt timmerhus i ladhusstil, på ca 115 kvm, belägen i Mysk Fjellby som ligger mellan Funäsd...
5 (3)
7 bedden7000 - 18000 SEK/week

Lgh 75 kvm 200 meter från liften

Funäsdalen, Funäsfjällen
Sommarpris 8000 - 10000 per vecka 7 bäddar plus spjälsäng i en lägenhet om 4 rum och kök, med öppen...
6 bedden9000 - 15500 SEK/week

Mysig fjällstuga med bastu- och grillkåta

Funäsdalen, Bruksvallarna, Ramundberget...
Mysig fjällstuga i vackra Bruksvallarna med privat bastu- och grillkåta. Området erbjuder ett brett utbud av aktiviteter året runt – allt från län...
5 bedden7250 - 9955 SEK/week

Nyrenoverad 5-bäddstuga med bastu och braskamin

Funäsdalen, Messlingen, Ljungdalen
En rustik 5-bäddstuga med bastu och braskamin. Ligger härligt inbäddad i natur nära längdspår och vandringleder. Boendet har 5 bäddar och är 70 kv...
5 (8)
4 + 2 bedden

Bruksvallarna

Bruksvallarna, Funäsfjällen
En stuga som ligger i det gammla området i Bruksvallarna, ligger på en liten höjd med bra längd från...
5 (1)
9 + 1 bedden14000 - 23000 SEK/week

Stor fjällstuga i Bruksvallarna

Bruksvallarna, Ramundberget, Funäsdalen...
Modern och perfekt stuga för storfamiljen i flera generationer eller för er som vill bo två familjer...
5 (9)
7 bedden

Bruksvallarna nära trädgränsen med milsvid utsikt

Bruksvallarna, Ramundberget, Funäsdalen
Vårt hus är beläget på Högfjällsvägen 46 i Bruksvallarna. Det ligger i en södersluttning på 860 mete...
5 (7)
4 + 4 bedden4500 - 8000 SEK/week

Timmerstuga med fin utsikt i Bruksvallarna

Bruksvallarna
Välkommen att hyra min mysiga timmerstuga med stor egen tomt på ett fint läge i Bruksvallarna. De ka...
5 (1)
6 + 2 bedden10000 - 12000 SEK/week

Timmerstuga i Bruksvallarna

Bruksvallarna
Välkommen till vår mysiga stuga i fjällbjörkskogen. Här bor du med närhet både till fjället och till...