Menü
Stugknuten
StartFerienhäuser findenMeine FavoritenMeine NachrichtenMeine BuchungenWerben
#39178 - auf Stugknuten.com seit 2025-01-29
 4 + 1 betten
 140
 4500 - 5500 SEK/Woche
(2)

Lantligt boende

Diese Unterkunft ist mit dem S-Zeichen von Stugknuten ausgezeichnet

Die S-Kennzeichnung von Stugknuten bedeutet, dass Ihr Vermieter die Wahl getroffen hat, Ihnen ein möglichst sicheres Geschäft anzubieten. Diese Unterkunft wird bei der Buchung bezahlt, die Miete wird jedoch erst nach Ihrem Auschecken an Ihren Vermieter gezahlt. Diese Sicherheit gilt nur, wenn Buchung und Zahlung durch das System von Stugknuten erfolgen.  
Lesen Sie hier mehr dazu

Här bor ni nära härliga skogspromenader i Stenstorp socken. 10km till havet, 12km Nyhagasjön, 3km till Simba badbassäng i Getinge och 3km åt andra hållet har ni Solhaga café, SIA glass och Slöinges tennisklubb med lekplats, gym och paddel. Mataffär finns både i Getinge och Slöinge, eller varför inte handla på en av alla gårdsbutiker i området. Tar ni cykel med så har ni 10km till Harplinge mountainbaikbanor och 44km till Ullared, 12km till Falkenberg och 27km till Halmstad och alla utbud av sommaraktiviteter som dessa städer har att erbjuda.

Lägenhet erbjuder alla bekvämligheter som behövs för både kortare och längre vistelse. På övervåningen finns ett sovrum med två 90cm sängar, badrum med dusch, tvättmaskin, torktumlare och i vardagsrummet finns en våningssäng. Två extra madrasser och soffan går också att sova i om man så önskar. Stort kök med diskmaskin, fullstorlek på både kyl och frys.
Gäster har tillgång till egen uteplats med utemöbler, grill och utsikt över perennplanteringar.

Saker att notera, som inte hör till det vanliga.
Lägenheten ligger på en aktiv gård med nötdjursuppfödning där värdfamilj bor 30m ifrån, men ändå avskilt. En möjlighet att få en inblick i vad som händer på ett lantbruk. Husdjur finns på gården, där av går det inte att ta med egna djur.
Detta ingår:
Sängkläder
Gratis WiFi
TV
Kaffebryggare/Vattenkokare
Spjälsäng
Barnstol
Hyr ut året om söndag-söndag. Om det inte är bokat går det bra att hyra per natt.

Hjärtligt välkommen att tillbringa din semester i Halland!
Stugknuten
Saisons und Preisspanne

Preis pro Nacht ab 1000 SEK

Preis pro Nacht zu 1200 SEK

Preis pro Woche ab 4500 SEK

Preis pro Woche zu 5500 SEK

Preis/Monat 20000 SEK

5500kr/vecka för V.28, 29, 30, 31
Övriga veckor 4500kr/vecka

Bytesdag söndag
Utcheckning senast kl 11.00
Incheckning tidigast kl.15.00
Bewertungen

Die folgenden Mieter haben eine Bewertung hinterlassen

Maria F., gemietet in 2025
Verifierat omdöme
Jätte fint boende med gott om plats. Vi var 4 vuxna och 2 barn och det kändes verkligen inte trångt. Tack vare 2 våningar. Super fina värdar och det fanns allt man kan tänkas behöva. Extra plus för ”minibar” med choklad, snack och dricka att köpa för en ”billig ” peng 👌 Vi återkommer mer än gärna. Dock enda minuset var att det inte fanns så mycket att göra utanför lägenheten för barn. Så de blev mycket inne sittande när vi var i stugan. En önskan hade varit en gräsplätt för lite fotboll och lek (kubb o annat. De fanns en super fin liten uteplats med kanon fin weber och fint rejält möblemang. Extra plus+ Rent fräscht, ordning och reda👌

Gesamtbewertung

Sauberkeit

Ort

Anzeigengenauigkeit

CAROLA P., gemietet in 2025
Verifierat omdöme

Gesamtbewertung

Sauberkeit

Ort

Anzeigengenauigkeit

Stugknuten
Ausstattung
Informationen
  •  Gartenmöbel
  •  Grillmöglichkeiten
  •  Hunde nicht gestattet
  •  Platz im Freien
  •  Rauchen nicht gestattet
  •  Tv
 Küchengeräte
  •  Gefrierschrank
  •  Geschirrspülmaschine
  •  Kochmöglichkeit
  •  Kühlschrank
 Badezimmer
  •  Dusche
  •  WC
  •  Waschmaschine
Weitere Informationen

Ein Ratschlag für Mieter beim Buchen

Stugknuten
Stugknuten

Wenn Sie buchen möchten oder Fragen haben

Hütten zur Miete

Hütten gesucht

Über Stugknuten

Weitere Sprachen

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com