#44541 - på Stugknuten.com siden 2026-11-03
 6 + 2 senge
 102m²
 ‍12000 SEK/uge

Österlen

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Välkomna till vårt hus på Österlen. Huset har en varm känsla och en liten trädgården som har det man behöver. Här får du en avslappnad och bekväm semester med nära till allt på Österlen!

Huset är i två våningar. En brantare trappa tar dig upp till övervåningen. Det finns dörrar att stänga till trappan både nere och uppe vilket gör att det inte är några problem med små barn.

På markplan finns att kök, toalett och ett sovrum med en 160 cm stor säng. Notera att det endast finns ett draperi mellan sovrummet och vardagsrummet, ej någon dörr.

På övervåningen finns ett pyttelitet rum utan fönster med en 90-säng i, mer att räkna som en garderob.

För att nå det innersta rummet måste man gå igenom det stora rummet. I det stora rummet finns en 90-säng plus två 80 cm -madrasser.

I den innersta rummet finns en dubbelsäng 180 cm bred.

Köket är utrustat med matplats för fyra vuxna. En barnstol finns. Ingen diskmaskin finns. Ingen micro finns.

I vardagsrummet finns ett matbord för fyra personer. Finns två iläggsskivor om man skulle vara flera.

Kamin finns. Ved finns närmast att köpa på Ica.

Sällskapsspel samt leksaker finns att tillgå i huset.

Tv med inbyggd chromecast finns samt Wi-Fi (mobilt).


NOTERA: lakan ingår ej. Städning ingår ej. Vill man boka städning går det bra att kontakta mig så kan jag boka. Då bokas det i gästen namn och rutavdrag sker på gästens personnummer och fakturan skickas till hyresgästen direkt från städföretaget.

Städning: lämna huset som det var när du kom. Allt ställs tillbaka på sin plats. Disk diskas. Damsug huset, städa toaletten, golvet i köket vårtorkas.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 1800 SEK

Pris per uge fra 12000 SEK

Pris/måned 40000 SEK

Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Barbequefaciliteter – En liten kolgrill
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørs møbler – Stort bord ute med plats för flera. Även hängstolar i pergola
  •  Udendørssted (terrasse osv.) – Liten mysig trädgård
  •  tv
  •  Åbent ildsted – Kamin
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter – Vanligt kök. Ej diskmaskin.
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Vaskemaskine
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Legeplads – Finns i Borrby, fem min promenad från huset.
  •  Tennis – Finns att hyra i Borrby
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand) – Närmst strand 4.5 km bort.
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer cookies
Stugbasen

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com