#43040 - på Stugknuten.com siden 2026-05-21
 2 + 2 senge
 35
 16800 - 18900 SEK/uge

Nybyggd sjöstuga – 3 mil till Norrtälje

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Nybyggd sjöstuga med fullt utrustat kök och badrum, belägen precis vid Björköfjärden med ett fantastiskt bryggdäck, segelbåtsdjup och strandlinje. Här har du ett par steg till att hoppa ner i havet eller doppa tårna via den robusta bryggstegen.

Här bor du med fantastisk utsikt över soluppgången, sol under dagen och magiska solnedgångar på kvällen. Ett perfekt boende för avkoppling och återhämtning i Roslagens natur.

Öppen planlösning med matplats och dubbelsäng på bottenplan samt ett loft med två enkelsängar. Mörkläggningsgardiner finns i samtliga fönster för bästa sömn. Stugan är utrustad med braskamin, luftvärmepump och takfläkt. Uteplats med soldäck i flera väderstreck och parkering på anvisad plats vid infarten. Bredband ingår.

Stugan lämpar sig för en lugn vistelse och naturupplevelser, optimalt för sällskap av 2 vuxna. Då stugorna i detta genuina skärgårdsområde ligger tätt värdesätter vi det harmoniska lugnet, vilket gör att boendet passar allra bäst för par som söker en avkopplande semester. Ej tillåtet för fester eller större bjudningar.

Natur & utflykter

Området erbjuder fina svampskogar, vackra naturreservat och närhet till Roslagsleden för vandring och naturupplevelser. 10 minuters promenad till SL busshållplats som kör ett par gånger dagligen till Gåsvik och Norrtälje. Du behöver alltså inte ankomma med privat bil.

Inom ca 20 minuter med bil finns:

ICA Älmsta (butiker, restauranger och service)

Flera golfbanor, tennis- och padelbana

Populära utflyktsmål som Bondens Burgare och lokala glassbarer

Badplatser och skärgårdsmiljöer som Väddö kanal, samt Arholma med passbåt från Simpnäs.

Perfekt för dagsutflykter med återkomst till lugnet vid sjöstugan på kvällen.

Extra

Mindre båt med aktersnurra kan hyras separat för den som vill utforska fiskevattnet, puttra runt bland öar och vikar eller hitta enskilda badklippor i Björköfjärden.

Praktiskt

Bryggan: Till stugan hör ett stort, härligt bryggdäck precis framför huset där du kan njuta av solen hela dagen. Vår del av bryggan är rymlig och fullt utrustad för sköna sommardagar.

Städning: Städning, lakan och handdukar ingår ej (kan ordnas efter överenskommelse).

Regler: Rökning och husdjur är ej tillåtet.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 2400 SEK

Pris per nat til 2700 SEK

Pris per uge fra 16800 SEK

Pris per uge til 18900 SEK

Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Allergivenligt
  •  Barbequefaciliteter
  •  Bredbånd
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  tv
  •  Åbent ildsted
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
  •  Opvaskemaskine
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Bådudlejning
  •  Cykeludlejning
  •  Fiske
  •  Golf
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand)
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer cookies
Stugbasen

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com