#42790 - på Stugknuten.com siden 2026-04-26
 4 senge
 80
 9400 SEK/uge

Trevligt och fräscht hus i Bleket på Tjörn

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

1 ½-plans hus i Bleket på Tjörn uthyres under perioden jun-aug för 4 personer.

Huset består av:

1:a våning med entré, vardagsrum med sittgrupp, matrum och kök som är fullt utrustat med kyl/frys, diskmaskin, spis, mikro, kaffebryggare och vattenkokare. Badrum med wc, tvättställ samt duschkabin.

2:a våning med takhöjd 1,80 m består av liten hall, 2 sovrum med 2 sängar i varje rum.

• Utemöbler finns
• Parkering finns på tomten
• Husdjur tillåts inte p.g.a. av allergi
• Rökning tillåts inte inomhus

Huset har havsutsikt och ligger i mycket vackra omgivningar med stor gräsmatta och har sol från morgon till kväll. Här finns verkligen platsen med atmosfär och möjligheter till avkoppling!

Det är gångavstånd via det trevliga samhället till Blekets fina badplats, där även den fina bastun ligger med en fantastisk vy ut över havet. Vid Blekets hamn ligger också det kända surdegsbageriet, Lottas bak och form. Mitt i Blekets samhälle finns en inredningsaffär med ett mycket brett och frestande utbud.

Från Blekets hamn färdas man över bron till Klädesholmen. På Klädesholmen ligger restaurangen Salt & Sill.

Från Rönnäng går färjan till Dyrön, Åstol och Tjörnekalv.

I Skärhamn finns all form av service, så som välsorterad ICA-affär, systembolag, bank, apotek, övriga affärer och restauranger.

Tjörn har även en omtyckt 18-håls golfbana i en mycket naturskön omgivning med tillhörande klubbhus och restaurang.

Tjörn erbjuder ett stort utbud av kultur och konst, så som Nordiska Akvarellmuseet, Pilane Skulpturpark och Sundsby Säteri.

Stort utbud av vandringsleder och fina cykelvägar.

Huset uthyres veckovis under juni, juli och augusti. Veckopris 9 400kr. Slutstädning kan köpas till.

Bytesdag är lördag, ankomst från kl. 16:00, avresa lördag senast kl. 12:00. Egna handdukar och sänglinne medtages.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per uge fra 9400 SEK

Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum – Sänglinne medtages
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter – Fullt utrustat kök
  •  Mikrobølgeovn
  •  Opvaskemaskine
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad – Handdukar medtages
  •  Sauna – För bokning och information se, bleketsbastu.se
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Cykeludlejning – Cyklar går att hyra hos turistbyrån i Skärhamn
  •  Fiske
  •  Fodboldbane – Inom gångavstånd
  •  Golf – Tjörns Golfklubb 18-hålsbana med tillhörande restaurang
  •  Kanoudlejning – Kajaker finns att hyra hos Kajaktiv i Bleket
  •  Legeplads – Inom gångavstånd
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand) – Inom gångavstånd
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer cookies
Stugbasen

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com