#42356 - på Stugknuten.com siden 2026-03-21
 5 senge
 83
 900 - 1200 SEK/nat

Fint, bekvämt och centralt hus i Höga Kusten

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

I hjärtat av det vackra världsarvet Höga kusten. Fint och fräscht hus utrustat med det allra mesta för en skön semester.

Det finns en altan med kvällssol och en trädgård med fruktträd och buskar med olika bär under sensommaren. Njut av naturen på världsarvsleden som passerar bara steg från din dörr.

En bilresa på 3 minuter tar er till Norrfällsviken med restauranger vid havet, 18 håls golfbana, minigolf, fin lekpark, flera naturreservat, vackert havsbad och det gamla fiskeläget från 1600-talet.
Passar såväl en familj, vänner och par som vill utforska området.

Huset ligger i ett område med absolut närhet både till storslagen natur och populära Norrfällsviken som du tar dig på några minuter med bil.

Det är ett okomplicerat boende på ett plan med en rymlig trädgård och bakgård. Spel som kubb och boule finns att låna.

Det finns tre sovrum, ett fullt utrustat kök med diskmaskin, två matplatser, ett badrum med duschvägg. I vardagsrummet finns en stor skön soffa och en 43 tums TV med möjlighet att streama dina favoritprogram via fritt WIFI.

På den inglasade altanen med öppningsbara fönster finns en utegrupp och i trädgården finns en cafegrupp, loungefåtöljer, ett parasoll och en kolgrill (kol tas med av gästen). Trädgården och den inglasade altanen har en fantastisk eftermiddags och kvällssol.

Privat parkering i direkt anslutning till huset.

Kök: Fullt utrustat med kyl/frys, spis och ugn, diskmaskin, mikrovågsugn, kaffekokare och vattenkokare.

Badrum: Dusch med duschvägg.

Sovrum 1. En kontinentalsäng från Kungsängen, dubbelsäng 180 cm, garderober och mörkläggningsgardiner.

Sovrum 2. Två nya enkelsängar 90 cm Ikea och mörkläggningsgardiner. OBS! Detta rum avskiljs med tyg, dvs ingen faktisk vägg

Sovrum 3. En enkelsäng, mörkläggningsgardiner och garderob.

Barnstol finns att låna.

Vi erbjuder ingen slutstädning vilket innebär att ni som gäst själva måste städa innan avfärd.
Gäster måste också ta med egna sängkläder och handdukar.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 900 SEK

Pris per nat til 1200 SEK

Priserna varierat beroende på vecka och säsong
Högsäsong 19 Juni - 30 Augusti
Minimum 2 nätter under lågsäsong
Minimum 3 nätter under högsäsong
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Barbequefaciliteter – Kolgrill
  •  Bredbånd
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  tv
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
  •  Opvaskemaskine
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Vaskemaskine
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer cookies
Stugbasen

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com