#42280 - på Stugknuten.com siden 2026-03-13
 4 + 1 senge
 55
 6000 - 9000 SEK/uge
(1)

Stuga

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Välkommen till vår mysiga gäststuga på landet som ligger vid en gård nära skog och 100 m från sjö. Här får du vakna till fågelkvitter och får uppleva naturen utanför husknuten. Stugan ligger på en gård med flera tillhörande uthus runt om som ladugård och ett stall samt storhuset där jag själv bor. Stugan har kök, allrum med kamin samt bäddsoffa, sovrum med dubbelsäng och ett badrum. Altan i söderläge med utemöbler samt grill finns på plats. Vid behov finns det en liten extra stuga på gården med en 120 cm säng. Sängkläder och handdukar ingår. Djur och rökfritt. Stugan är nyrenoverad. För er som gillar naturupplevelser finns det möjlighet att hyra bastu, båt, SUP-brädor samt hängmattor om man vill prova att sova i skogen.
Barnvänliga badplatser finns i närområdet ca: 3 km till två olika sjöar. Finns även möjlighet att ta ett dopp vid stugan som ligget 100 m från vattnet. Bra fiskevatten👍 i Visten. Fina stigar att gå på i skogen. 2 mil till Sunne centrum där finns bla Sunne Vattenland. 2 mil till Munkfors centrum och 2 mil till Deje där finns det ett nyrenoverat badhus. Drygt 4 mil till Karlstad. Finns möjlighet att plocka bär både på gården och i skogen. Finns AC i stugan i luftvärmepumpen.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 1000 SEK

Pris per uge fra 6000 SEK

Pris per uge til 9000 SEK

Priserna varieras utifrån årstid och efterfrågan.
Bedømmelser

Følgende lejere efterlod en anmeldelse

Jessica F., lejes i 2026
Verifierat omdöme
Mycket trevligt värdpar.

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Annika M. (Vært)
Vad trevligt att ni gillade vistelsen. Välkomna åter.
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Allergivenligt
  •  Barbequefaciliteter
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  Åbent ildsted
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Sauna
  •  Vaskemaskine
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Bådudlejning – Liten Linder 355 plats för Max 3 personer och perfekt för fågelskådning och mycket barnvänlig.
  •  Fiske
  •  Langrend – Naturligtvis vid säsongen spår på ca:1,5 mil finns på åkrarna i närområdet. Gång avstånd från stugan.
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand)
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Kundeservice (FAQ)
Administrer cookies
Stugbasen

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com