#41772 - på Stugknuten.com siden 2026-01-26
 4 + 2 senge
 30

Lyxig husbåt med bastu, takterrass och havsaccess

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Vakna upp till fågelljudet och panoramautsikt över havet ombord på Margaretha, vår charmiga och lugna husbåt. Margaretha har ett ljust, öppen planlösning för vardagsrum omgivet av vatten och vacker natur. Du är välkommen att slappna av på den rymliga takterrassen när solen går ner. Margaretha erbjuder dig en fantastisk vedeldad bastu med möjlighet att dyka rakt ut i havet direkt från dörren – det är den perfekta blandningen av lugn och äventyr.

Margaretha ligger i Lyckorna bredvid två fantastiska restauranger, Lyckorna Brygga och Musselbaren, samt Sveriges minsta destilleri, Klocktornet Destilleri. Dessa verksamheter erbjuder en variation av upplevelser värda att prova (besök deras webbplatser för bokning för mer info och säsongsmässig tillgänglighet). Ljungskile centrum ligger bara 5 minuter bort, där du hittar fler restauranger, butiker och två livsmedelsbutiker.

Vi erbjuder en öppen planlösning med vardagsrum, matplats och kök med stora fönster för panoramautsikt över havet och naturligt ljus.

Det finns uppvärmning i alla rum för komfort året runt.

Utomhus vid entrén finns en vedeldad bastu som erbjuder både avkoppling och direkt tillgång för ett dopp direkt från dörren.

Rymlig takterrass med matmöbler och loungemöbler, samt fantastisk 360°-utsikt över området.

Sovrum med 4 enkelsängar. Ytterligare sovplats i vardagsrummet i soffbädd (dubbel).

Margaretha har ett inomhus toalett och en varmvatten utomhusdusch. Gäster har tillgång till servicehuset i marinan, med extra toalett, varmvatten inomhusdusch och tvättmaskin. Den utomhusdusch som finns på Margaretha är inte tillgänglig under vintertid (normalt okt-mar). Under denna period kan gästerna använda servicehuset för att duscha. Margaretha ligger parkerad nära servicehuset under vintersäsongen.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse
Pris per dygn: 3,220 SEK
Pris per vecka: 20,960 SEK
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Barbequefaciliteter
  •  Bredbånd
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Ladestation til elbil
  •  Mobildækning
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  tv
 Køkkenudstyr
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Sauna
  •  Vaskemaskine
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand)
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com