Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke
Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.
Læs mere her
Ta med hela familjen till detta fantastiska hus med härliga ytor både inne och ute. Huset ligger ett par hundra meter från havet och underbara Kåseberga Hamn med restauranger, fiskaffär och konstateljéer. Här finns också mysiga restaurang Bykrogen, en mataffär och minigolfbana. Allt inom gångavstånd. Och så Ales Stenar såklart. En magisk plats med fantastisk utsikt!
Ljust och luftigt hus med gott om utrymme för umgänge med familj och vänner. Huset är välutrustat för att ge dig en skön och rofylld semester. Det väl tilltagna matbordet inbjuder till långa middagar eller sällskapsspelande. I den lummiga trädgården finns en underbar matplats i en regnskyddad pergola och en uteplats med hörnsoffa och solstolar för avkopplande, slappa dagar i solen. Tips på utflykter finns i en pärm i huset och det finns massor att göra!
Som gäst har du tillgång till huvudhuset och den grönskande trädgården med två, väl tilltagna sällskapsytor.
Städning ingår i priset. Lägg märke till att lakan och handdukar inte ingår men går att hyra för 150 kr/person.