Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke
Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.
Læs mere her
Lägenheten är nyrenoverad (2022) och är en del i en villa, men helt separat med egen ingång. Parkering finns i anslutning till lägenheten och för den som föredrar att åka buss ligger busshållplatsen precis utanför. Till havet är det ca 150 meter och till Ica Nära Grundsund ca 450 meter. Även restauranger och badplatser finns på gångavstånd (sommar).
Lägenheten är ca 35 kvm och har två rum och kök samt ett badrum och en liten hall. Bostaden inrymmer ett kombinerat vardagsrum och kök med diskmaskin, spis, ugn, micro, kyl/frys, köksutrustning och porslin. I anslutning till köket finns en matplats för upp till 6 personer och en vardagsrumsdel med rymlig soffa och en tv. Soffan kan bäddas till två sängplatser (separat madrass 140 cm bred). Sovrummet har en dubbelsäng (180 cm bred) och ett sängskåp med en fullstor bädd (90 cm bred). Badrummet är helkaklat med kommod med tvättställ, toalett och dusch. I hallen finns hatthylla och skohylla för förvaring av ytterkläder.
Utanför bostaden finns uteplats med bord och stolar och även grill.
Mer information om Skaftö och Grundsund hittar ni på följande länkar: