Menu
Stugknuten
StartFind hytterMine favoritterMine beskederMine reservationerReklamer
#39293 - på Stugknuten.com siden 2025-02-13
 5 + 1 senge
 51
(1)

Ny 6-bädds lgh vid Hamra skidanläggning Tänndalen

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Välkommen att hyra en nybyggd lägenhet i markplan med altan i söderläge i Hamra, vid Tänndalens Alpinområde. Vintertid finns välpreparerade skidbackar i Hamra, Buskvallen, Tännporten och Svansjöliften samt i Funäsdalen. Här kan du åka längdskidor i Nordic ski-spåret som är sammanlagt 30 mil. Spåren leder ut på kalfjället med möjlighet till besök i raststugor med servering. Med skidbussen tar du dig till Bruksvallarna och kan sen gå på tur över fjället till Hamra. I området finns fantastiska vandringsleder, Guldturer, MTB-leder, cykling Downhill, fiske, kanoting i en äkta fjällnatur. Från lägenheten har du närhet till livsmedelsbutik, restauranger, sportaffär samt Ski Lodge Tänndalen. Det är gångavstånd till skidbacken ca.250 m och skidspåren ca.70 m. Lägenheten har allrum och kök i öppen planlösning med utgång till uteplats i söderläge. Det finns 2 sovrum, ett rum med dubbelsäng, och ett rum med plats för 4 personer. Rummet består av en våningssäng med utdragbar underbädd som då blir 160 cm bred, den övre bädden är 90 cm bred samt en separat enkelsäng 90 bred. Badrum med bastu.Hall med torkskåp och skotork.
P-plats med elbilsladdare samt skidförråd. Inga husdjur och rökning är tillåtet i lägenheten. Kontakta mig där ni beskriver vilka ni är samt vilken av veckorna ni är intresserad av.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse
2025
Vecka: 29 - 33. 6 500 kr
Vecka: 34 - 43. 6 000 kr
Vecka: 44. 6 650 kr
Vecka: 45 - 51. 6 000 kr
Vecka: 52. 18 000 kr

2025/2026

Vecka: 1. 21 000 kr

2026
Vecka: 2. 11 000 kr
Vecka: 3 - 6. 7 000 kr
Vecka: 7. 15 000 kr
Vecka: 8. 16 000 kr
Vecka: 9. 19 000 kr
Vecka: 10. 10 000 kr
Vecka: 11 - 13. 7 200 kr
Vecka: 14. 18 200 kr
Vecka: 15. 16 200 kr
Vecka: 16. 7 000 kr
Vecka: 17. 7 000 kr
Vecka: 18. 8 500 kr
Bedømmelser

Følgende lejere efterlod en anmeldelse

Erika Mattsson, lejes i 2025
Verifierat omdöme

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Elisabeth S. (Vært)
Tack Erik för din vistelse och ditt omdöme. Varmt välkommen åter. Elisabeth
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Bredbånd
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Ladestation til elbil
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørssted (terrasse osv.) – Finns två ”brasse stolar”
  •  tv
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
  •  Opvaskemaskine
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Sauna
  •  Tørreskab
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Fiske
  •  Jagt
  •  Langrend
  •  Snescooterkørsel
  •  Styrtløb (snowboard)
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com