Menu
Stugknuten
StartFind hytterMine favoritterMine beskederMine reservationerReklamer
#38171 - på Stugknuten.com siden 2024-07-02
 6 + 1 senge
 50
 7000 - 9000 SEK/uge
(1)

Röda Stugan

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Kom till vår söta röda stuga, perfekt för familjer, par eller vänner som söker en lugn tillflyktsort. Belägen vid en fridfull sjö, är denna mysiga stuga ett paradis för naturälskare och erbjuder den perfekta blandningen av rustik charm och moderna bekvämligheter.

Utrymmet:

Vår stuga har:

Två sovrum: Varje utrustat med bekväma sängar, ett rum med en dubbelsäng, det andra rummet med en dubbelsäng och två enkelsängar. Vänligen ta med egna lakan.
Vardagsrum: Ett mysigt utrymme med en öppen spis, perfekt för att koppla av med en bra bok eller njuta av ett glas vin. En utdragssoffa kan bäddas till säng.
Kök: Fullt utrustat med spis, kylskåp och mikrovågsugn för att tillaga dina favoriträtter. (Vänligen ta med egen kökshandduk)
Badrum: Ett rent och funktionellt utrymme med badkar, dusch och toalett. (vänligen ta med egna handdukar).
Utomhusområde: En veranda med bord och sittplatser och vacker utsikt över den omgivande naturen och sjön.
För fiskekort och insättning av båt
Googla Tisnarfiske
Gäståtkomst:

Gäster har full tillgång till hela stugan och den natursköna sjön, perfekt för simning, fiske eller att bara koppla av vid vattnet.
Bekvämligheter:

Öppen spis
Fullt utrustat kök
Gratis parkering på plats
Sjötillgång för simning
Plats:

Vår stuga ligger bekvämt bara en 20-minuters bilresa från närmaste järnvägsstation, vilket gör den lättillgänglig samtidigt som den erbjuder en fridfull tillflyktsort från stadens brus. Huset ligger vid slutet på vägen, med närmaste hus 150 bort utan insyn. Badplats vid sjön inom synhåll 150 m från stugan.

Ytterligare information:

Sängkläder: Vänligen ta med egna lakan och handdukar.
Städning: Städning ingår inte; vi ber vänligen gäster att lämna stugan i samma skick som de fann den.
In- och utcheckning: Incheckning är kl. 15:00 och utcheckning är kl. 11:00.
Interaktion med gäster:

Vi respekterar våra gästers integritet men finns alltid tillgängliga via telefon eller meddelanden om ni behöver hjälp eller har några frågor under er vistelse.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 1500 SEK

Pris per nat til 1800 SEK

Pris per uge fra 7000 SEK

Pris per uge til 9000 SEK

Bedømmelser

Følgende lejere efterlod en anmeldelse

Hanna Czesnik, lejes i 2025
Verifierat omdöme

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Eva P. (Vært)
You and your family were wonderful guests! The house was so well cleaned :-). Hope you enjoyed your stay. Welcome back!
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Bredbånd
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  Åbent ildsted
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Fiske – Fiskekort kan köpas, Googla Tisnarfiske
  •  Golf – 25 minuter med bil
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand)
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com