Tullstugan är placerad på toppen av Lilla Stenshuvud med utsikt över Kivik, Haväng och Hanöbukten, 115 meter över havet. Med underbara omgivningar.Härlig promenad runt Lilla Stenshuvud .
Bara natur och stillhet runt stugan. Upplev fåglar och annat vilt. Koppla av från stress och jäkt. Sitt inne i stugan och upplev naturen. Ligg kvar i sängen, och ha denna otroliga utsikt. Eller svep in dig i en filt och sitt på altanen och känn dofter och vindar.
Stugan är mysig, rymlig, öppen och fräsch. Det finns en dubbelsäng, en bäddsoffa med plats för två personer. Kök med kyl o frys, diskmaskin, spishäll, ugn och rikligt med köksutrustning, matbord. Soffa och tv, en kamin att mysa vid. Dusch och toalett. Uteplats med utemöbler och grill. Mycket att uppleva i närområdet. Gångavstånd till flera matställen, Nationalparken Stenshuvud. Konst. Ca 2 km till Kiviks centrum och badplatser Vandrings och cykelleder.
Från och med midsommar till sista augusti är det veckouthyrning. Under lågsäsong går att hyra längre eller kortare perioder..