Menu
Stugknuten
StartFind hytterMine favoritterMine beskederMine reservationerReklamer
#33269 - på Stugknuten.com siden 2023-01-25
 4 senge
 42
 8500 SEK/uge

Sommarstuga i Särdal

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Särdal är en orörd pärla på den svenska västkusten strax norr om sommarstaden Halmstad. Särdal ligger mellan de mer exploaterade sommarorterna Steninge och Haverdal, där man hittar mataffär, restauranger och kaféer. Är man matintresserade bjuder omgivningarna charmiga gårdsbutiker med närproducerat. För den vandrings sugne är de milsvida stränderna ett måste, och för den golfintresserade är tillgången på golfbanor stor.

Välkommen att tillbringa en sommarvecka i natursköna och havsnära Särdal på den svenska västkusten. I en charmig sommarstuga från 1920-talet med havsutsikt och öppna landskap runt husknuten erbjuder vi en genuin miljö utöver det vanliga. Nära till badstränder, promenadstråk och flera trevliga kuststäder för shopping, kafé- och restaurang liv ligger Särdal trots sitt exklusiva läge nära till aktiviteter inpå husknuten.

Stugan ligger ostört på en höjd med öppet landskap ner mot havet. Bredvid stugan finns ytterligare ett hus, som nyttjas av ägaren, men sällan när stugan är uthyrd. Badvänliga oexploaterade stränder alternativt badklippor i naturreservat erbjuder unika bad eller naturnära promenader.

Stugan består av tre rum, kök och badrum med dusch och toalett. Sov möjligheter i dubbelsäng (140 cm) samt i rum med våningssäng. Sällskapsrum med vacker utsikt åt tre håll. Samt charmigt kök med spis, ugn, micro, kyl och frys.

Utflyktsmål finns på nära avstånd, såsom populära badorten Tylösand, sommarstäderna Halmstad och Falkenberg. Shoppingparadiset Ullared, tennismetropolen Båstad, Göteborg med nöjesfältet Liseberg, och närheten till Köpenhamn och kontinenten.
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per uge fra 8500 SEK

Pris/måned 29000 SEK

Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Barbequefaciliteter
  •  Bredbånd
  •  Hunde ikke tilladt
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  Åbent ildsted
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Mikrobølgeovn
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Ridning
  •  Udendørs svømmefaciliteter (strand)
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten

Hvis du ønsker at bestille eller har spørgsmål

Hytter til leje

Hytter søges

Om Stugknuten

Andre sprog

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com