#35456 - auf Stugknuten.com seit 2023-08-20
 2 + 1 betten
 45

Källarvåning med egen ingång i mysigt villaområde.

Diese Unterkunft ist mit dem S-Zeichen von Stugknuten ausgezeichnet

Die S-Kennzeichnung von Stugknuten bedeutet, dass Ihr Vermieter die Wahl getroffen hat, Ihnen ein möglichst sicheres Geschäft anzubieten. Diese Unterkunft wird bei der Buchung bezahlt, die Miete wird jedoch erst nach Ihrem Auschecken an Ihren Vermieter gezahlt. Diese Sicherheit gilt nur, wenn Buchung und Zahlung durch das System von Stugknuten erfolgen.  
Lesen Sie hier mehr dazu

Välkommen till oss i Karlstad! Vi bor i ett lugnt och mysigt villaområde som heter Råtorp. Här bor ni i vår källarvåning med egen ingång. Finns gratis parkering för en bil på vår uppfart. Det är drygt tre km till Karlstad centrum och stadsbussen går alldeles i närheten. 100 m bort flyter Klarälven och det går att promenera eller cykla längs med den in till centrum. I Klarälven är det också fint att bada i.

En kort promenad bort ligger Färjestadsbron som man kan gå eller cykla över till Färjestads arena.

Vi bor i en liten vit villa från 40-talet. Källarvåningen består av en hall med ett litet pentry, ett sovrum med dubbelsäng och ett allrum/vardagsrum med soffa som går att använda som säng. Det finns ingen dörr att stänga mellan sovrum och vardagsrum. Samt ett stort badrum med dusch och toalett. I pentryt finns ett kylskåp med frysfack, en mikrovågsugn och en vattenkokare.
Stugknuten
Saisons und Preisspanne
Pris per dygn: 1100 kr

Pris per dygn 21-28 juni: 1600 kr
Stugknuten
Ausstattung
Informationen
  •  Breitband
  •  Handydeckung
  •  Hunde gestattet
  •  Platz im Freien – Finns en bänk på utsidan av entrén man gärna får använda.
  •  Rauchen nicht gestattet
  •  Tv
 Küchengeräte
  •  Gefrierschrank – Litet frysfack finnes.
  •  Kochmöglichkeit
  •  Kühlschrank
  •  Mikrowellenherd – En mindre mikro finnes.
 Badezimmer
  •  Dusche
  •  WC
  •  Waschmaschine
Weitere Informationen

Ein Ratschlag für Mieter beim Buchen

Stugknuten
Stugknuten

Wenn Sie buchen möchten oder Fragen haben

Hütten zur Miete

Hütten gesucht

Über Stugknuten

Kundenservice (FAQ)
Cookies verwalten
Stugbasen

Weitere Sprachen

Stugknuten in English

Stugknuten på Svenska

Stugknuten auf Deutsch

Stugknuten in het Nederlands

Stugknuten i Norsk

Stugknuten i Dansk

Kontakt

Stugknuten uthyrning AB (556681-5238)
KIVRA: 556681-5238
106 31 Stockholm
Sverige
info@stugknuten.com